12 svarbių klausimų

Reikia galvoti ir daryti
.
Uždavinys, kurį užsibrėžia vadovas, kilmingas, nors ir nenaujas: sujungti į viena darbuotojų lūkesčius ir kompanijos siekį gauti rezultatą.
.
Visus darbuotojus galima suskirstyti į tris kategorijas: tie, kurie ištikimi kompanijai ir yra produktyvūs, tie, kurie tiesiog leidžia laiką darbo vietoje, ir tie, kurie nepatenkinti ir aktyviai skleidžia savo nepasitenkinimą.
.
Jungtinių Amerikos Valstijų kompanijose santykis tarp šių kategorijų toks: pirmajai priklauso 26 %, antrajai – 55 % ir trečiajai – 19 % darbuotojų. Iš esmės, vadovų uždavinys – pagerinti šį santykį pirmosios kategorijos naudai.
.
12 svarbių klausimų
.
Jeigu jūs norite sukurti sėkmingą kompaniją, pirmiausia paprašykite, kad jūsų darbuotojai atsakytų į dvylika paprastų klausimų, susijusių su jų kasdieniu darbu. Remiantis jų atsakymais galima bus spręsti, kiek rimtai darbuotojai yra įsitraukę į kompanijos darbą.
.
Ar aš žinau, ko tikisi iš manęs darbe?
.
Ar aš turiu medžiagų ir priemonių, reikalingų man nubrėžtiems uždaviniams spręsti?
.
Ar aš turiu kasdien daryti tai, ką aš labiausiai išmanau?
.
Ar buvau per pastarąsias septynias dienas paskatintas arba buvo kitaip man padėkota už gerai atliktą darbą?
.
Ar rūpinasi manimi mano tiesioginis vadovas?
.
Ar yra organizacijoje kas nors, kas prisideda prie mano profesinio tobulėjimo?
.
Ar įsiklauso darbe į mano nuomonę?
.
Ar man aiškūs kompanijos tikslai? Kiek svarbus mano darbas šiems tikslams pasiekti?
.
Ar stengiasi mano bendradarbiai kokybiškai atlikti darbą?
.
Ar turiu darbe gerą draugą?
.
Ar per pastaruosius šešis mėnesius kas nors kalbėjo su manimi apie mano profesinį tobulėjimą?
.
Ar per pastaruosius metus turėjau galimybių išmokti kažko naujo arba pasitobulinti?
.
Markusas Bakingamas (Marcus Buckingham)
.
Lengva pastebėti, kad 6, 11 ir 12 punktai susiję su mokymusi. Nuolatinis mokymasis, saviugda – tai ne trumpalaikė mada, o laiko raginimas. Galimybių tapti specialistu – finansininku, buhalteriu, vadybininku, projektinio darbo ar rinkodaros specialistu – iš tiesų esama. Tarptautinis menedžmento institutas, būdamas tarptautinio Didžiosios Britanijos atvirojo universiteto, Vokietijos vadybos ir ekonomikos akademijos ir Finansų analitikų instituto (IFA UK) švietimo tinklo dalyvis, siūlo, jau daugiau nei 26 metus, geriausią išsivysčiusių šalių patirtį. Programas sudaro ir vertingas turinys, ir vertinga švietimo technologija, kuri leidžia studijuoti lietuvių kalba, nepalikti darbo vietos ir suteikti naudos savo darbovietei.
.
Kiekvienas vadovas turi suprasti, kad studijos skatina tobulėti kiekvienoje darbo vietoje ir turi būti paskatinamos materialiai.
O dabar – mokytis ir dirbti! Tai yra viena!