Būtiniausi profesiniai 2023 metų įgūdžiai ir kur jų įgyti

Kompanijos nori sumažinti krizės smūgių poveikį, todėl ieško savo komandoms ne vien siauros specializacijos specialistų, o profesionalų, turinčių lanksčių techninių ir asmeninių įgūdžių ir gebančių kūrybiškai spręsti užduotis. Tokiu specialistu neįmanoma tapti iš karto, bet po truputį galima išugdyti būtinus įgūdžius. Šis nedidelis 2023 metų įgūdžių sąrašas byloja tik apie viena – įprotis nuolat mokytis gerokai lengvina gyvenimą ir gebėjimus dirbti permanentinių pokyčių sąlygomis.

.

Projektų vadyba
Projektų vadybą apjungiantys įgūdžiai ir techninė patirtis taip pat vadinami greičiausiai augančiais. Labiausiai jie išryškėja tose organizacinėse struktūrose, kurių personalo veikla pagrįsta projektiniu metodu. Tai suteikia galimybę kuo labiau atskleisti žmonių talentus, sukaupti socialinį kapitalą ir kaip rezultatą – užtikrinti finansinių rodiklių augimą. Reikia turėti omenyje, kad klasikinis (5 etapų) projektinis metodas tinkamas ir būtinas 80 % inovacijų.

.

Programinės įrangos srityje reitinguose pirmauja …Scrit.

Agile – lanksčios programinės įrangos metodologija, pagrįsta nuolatinio atnaujinimo (pagerinimo) principais. Jos populiarumas irgi neblėsta pastaruosius metus.

Verslas pasirengęs suteikti vadovaujančias pareigas specialistams, kurie moka vadovauti komandoms ir paversti jas veiksmingesnėmis ir produktyvesnėmis. Darbdaviai pasirengę investuoti į projektinių įgūdžių vystymąsi dėl kompanijos interesų.

.

Kur įgyti įgūdžių?

Vokietijos AFW akademijos kursas „Projekto valdymas“ prieinamas ir Lietuvoje lietuvių kalba. Tai geriausia europietiška patirtis, pagrįsta geriausiais pasiekimais dėstomų dalykų ir pedagoginėje srityse. Kvalifikaciją patvirtina Vokietijos dokumentai.

.

Vadybiniai įgūdžiai
Dėl pandemijos ir makroekonominio nestabilumo didėja reikalavimai vidurinės grandies vadovams. Jie turi įveikti neapibrėžtumą, valdyti pokyčius ir žmones plečiantis nuotoliniam darbui ir lanksčiai darbo aplinkai. Tik 19 % vadovų mano, kad tradicinės darbo struktūros, sukurtos prieš keliasdešimt metų, turi funkcionuoti ir toliau. Daugiau nei 60 % vadovų teigia, kad būtina keisti metodus ir prisitaikyti prie naujų uždavinių ir iššūkių. Įgūdis „valdyti save“ ir žmones iškeliamas į pirmą planą tiems, kurie siekia eiti vadovaujančias pareigas arba gauti įdomius projektus ir uždavinius.
Kur įgyti įgūdžių?

.

Efektyvesnės yra akivaizdinės-neakivaizdinės formos specialistų rengimo programos, pagrįstos mokymusi per veiksmą technologija, į asmenybę orientuotais metodais. Tokią programą „MBA Start Up“ siūlo TMI. Tai praktinės sisteminės studijos, o po to – socialinis ir materialinis augimas.