Gebėjimas mokytis – esminis žmogaus įgūdis

Būk informuotas 31
.
Nuolatinis mokymasis nuo gimimo iki mirties ir karjera skirtingose profesinėse srityse – nauja XXI a. darbuotojo realybė.
.
Štai kodėl.
.
75 mln. viso pasaulio žmonių iki 2022 metų neteks darbo dėl išsivysčiusių technologijų ir inovacijų (nuspėjo pasaulio ekonomikos forumas).
.
✅ Daugeliui žmonių Lietuvoje gali radikaliai pasikeisti darbo pobūdis ir reikalavimai. Tai rodo, kad faktiškai sumažės darbo vietų.
.
✅ Profesionalus gyvenimas anksčiau vyko pagal vienų vėžių scenarijų: „Vienas gyvenimas – vienas išsilavinimas – viena profesija – vienas darbas“. Žmogus mokėsi ilgai ir todėl ėjo pasirinktu keliu, siekė profesinių ir karjeros aukštumų, o paskui išeidavo į pensiją, mūsų realijomis dažniausiai – į sodą arba daržą.
.
Dabar šiame daugelio metų scenarijuje atsirado naujų išsišakojimų. Gyvenimo trukmė gerokai pailgėjo, o kartu prasiplėtė ir karjeros galimybės.
.
✅ Karjera vargu ar gali būti daroma naudojantis vienu startiniu išsilavinimo bagažu ir judėti vienomis profesinėmis vėžiomis.
.
Naujoje ekonomikoje švietimą reikia suprasti kaip nesibaigiantį. Nepertraukiamas švietimas visą gyvenimą tampa pagrindiniu karjeros varikliu ir profesinių scenarijų pamatu.
.
„Stabilių“ profesijų – projektinių ir finansinių vadybos specialistų, tarptautinės apskaitos įgūdžių turinčių buhalterių, rinkodaros specialistų, vadovaujančiųjų ir vykdančiųjų direktorių – poreikis išliks visuomet.
.
Galimybių gauti papildomą, tarptautinius standartus atitinkantį išsilavinimą, studijuoti pagal kvalifikuotą programą arba persikvalifikuoti yra ir Lietuvoje.
.
26 metus Tarptautinis menedžmento institutas vykdo daugiausia atsakomybės reikalaujančią veiklą – suaugusiųjų mokymą.
.
Tapkite ir jūs reikalingu profesionalu, kad neišsipildytų futurologo Alvino Toflerio pranašystė: „Neišsilavinę XXI amžiuje bus ne tie, kas moka skaityti ir rašyti, o tie, kas nemoka mokytis, pamiršti, kas mokėta, ir išmokti iš naujo“.
.
Renkamos naujos studentų grupės. Būkite su mumis.
.
.

Kiti mūsų straipsniai