Gyventi neapibrėžtumo sąlygomis. Kaip?

Būk informuotas 16
.
🔹 Gyventi neapibrėžtumo sąlygomis. Kaip? 🔹
.
Iš neapibrėžtumo negalima išeiti. Tai ne krizės, o gyvenimo savybė. Su neapibrėžtumu reikia mokėti gyventi. Mes negalime žinoti, kokie orai bus konkrečią kito mėnesio dieną, bet išmokome greitai rasti įvairiems orams tinkamų drabužių. Mes žinome, kur yra skėtis arba lietpaltis, todėl rytinė orų prognozė nesukelia panikos. Maždaug tokiu stiliumi reikia žiūrėti į padėtį darbo rinkoje. Galvoti apie aprangą, o ne apie nenuspėjamus orus. Reikia mokytis perspektyvumo, semtis naujų žinių ir įgyti naujų įgūdžių, bet ne režimu „nerti su galva į duburį“, o ir toliau protingai naudotis jau įgytais įgūdžiais. Galvoti apie ateitį taikant įvairius scenarijus. Kuo įvairesnius, tuo geriau – ir kaskart galvoti: „Kokių drabužių prireiks šioje situacijoje?“
.
Kaip dirbti, kai nuolat kažkas keičiasi?
.
✅ Priimkite pokyčius kaip nuolatinę pasaulio būseną. Nekurkite gyvenimo strategijų įsivaizduodami tik paprastą ir suvokiamą pasaulį.
.
✅ Įdėmiau tirkite pokyčius, ieškokite galimybių jų rasti esant naujoms sąlygoms ir aplinkybėms.
.
✅ Nuolat mokykitės, kažką pamirškite ir vėl išmokite. Klyskite ir mokykitės iš klaidų.
.
✅ Tirkite nuotolinį darbą. Darbuotojai, dirbantys iš namų, mažiau rizikuoja susirgti ir sukelia mažiau rizikos verslui.
.
✅ Kad įsisavintumėte profesiją, pasirinkite kryptį ir metus–pusantrų pasinerkite į šios profesijos kompetencijų ugdymą.
.
✅ Kaupkite savo karjeros portfelį, kad įrodytumėte savo įgūdžius.
.
✅ Neatiduokite visų jėgų ateities profesijai. Įsisavinkite ją lygiagrečiai su pagrindiniu darbu. Pasirinkite sritis, dėl kurių mažiausiai skundžiamasi.
.
✅ Apgalvokite įvairius ateities scenarijus. Žvelkite į pokyčius kaip į gamtines sąlygas.
.
Jeigu jūs priėmėte sprendimą pakeisti savo gyvenimą galvodami apie profesinį augimą arba galimybę įgyti naują profesiją, tai jūs turite būti pasirengę skirti tam pusę metų arba metus.
.
Tarptautinio menedžmento institutas moko profesijų, kurios reikalingos būtent dabar – rinkodaros, projektinių darbų specialistai, finansininkai, buhalteriai.
.
Studijų pagrindas – veiksminga Didžiosios Britanijos atvirojo universiteto švietimo technologija. Suaugusieji mokosi nagrinėdami probleminius–projektinius metodus. Studijų metu problemos apžvelgiamos ir aptariamos naudojantis naujomis žiniomis ir įgyta patirtimi, kurios jokiu būdu negalima atmesti. Ji – geras pagrindas tobulėti.
.
Renkamos naujos grupės. Veikite, kad nesuakmenėtumėte!
.

Kiti mūsų straipsniai