Hierarchijos pabaiga

Bandymai statyti miestus formuojančias įmones ir išsivysčiusį socializmą liko praeityje. Tačiau organizacijose dominuoja hierarchija. Legendinis Džekas Velčas („General Electric“, JAV) apibūdino hierarchiją kaip organizaciją, kurioje darbuotojai žiūri viršininkui į burną ir yra atsukę užpakalius klientams. Daugelis žemo efektyvumo organizacijų vadovų visuomet kažką kaltina ir jiems atrodo, kad juos iš visų pusių supa priešai (valstybė, konkurentai…), jie psichologiškai patenka į aukos padėtį. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į save ir užduoti klausimą: ar esu įvaldęs šiuolaikinį efektyvumo kūrimo, rezultatyvios organizacijos instrumentarijų?
.
Ar įgalinau bendradarbiavimu, o ne prievarta pagrįstas priemones?
Nėra vieno efektyvaus valdymo standarto. Nėra paruoštų receptų, kaip teisingai valdyti. Tačiau verta išnagrinėti geriausią Vakarų patirtį studijuojant kvalifikacinio rengimo programą „MBA start“. Didžiosios Britanijos atvirojo universiteto ir Vokietijos vadybos ir ekonomikos akademijos (AFW) programa prieinama Lietuvoje lietuvių kalba.
.
Programą sudaro daug komponentų, kurie padeda tapti sėkmingam. Kiekvienas turi savo kelią atsižvelgdamas į kompanijos misiją, kuri savo ruožtu nulemia strategiją, o strategija nulemia struktūrą. Studijos padės įgyvendinti principą. Pavyzdžiui, tą, kad jie bus atsisukę į klientą veidu.
.
.