Jeigu reikia… tapsiu mokiniu

Reikia visuomet būti pasirengusiam pokyčiams ir, jeigu reikia, neabejojant tapti mokiniu. Apie tai byloja istorija apie liaudies išmintį.
.
Kartą pas išminčių atėjo žmogus ir paklausė: „Ką man daryti, kad ir aš tapčiau išmintingas?“ „Išeik už durų ir pastovėk ten“, – tarė senolis. Svečias nustebo, kaip tai padės. Tačiau nutarė nesiginčyti ir išėjo iš namų. Lauke be perstojo lijo ir jis iškart kiaurai peršlapo. Grįžęs po dešimties minučių žmogus pasakė: „Aš atlikau nurodymą, kas dabar?“ – „Ką tu jautei, stovėdamas liūtyje? Kokį padarei atradimą?“ – paklausė senolis. „Koks dar atradimas. Aš visas peršlapau! – sušuko svečias. – Ir tik jutau, kad atrodau kaip kvailys!“ „Tai ir yra didysis atradimas, – ramiai atsakė išminčius. – Pasijutęs kaip kvailys, tu pradėjai žengti išminties keliu.“
.
Istorija skatina prieiti išvadą: bet kokį pokytį reikia pradėti nuo savęs. Pripažinti, kad esi „kvailys“, sunku, bet labai svarbu. Vykdant verslą labiausiai sekasi tam, kas tai suvokia anksčiau už kitus. Jūs norite pasiekti reikšmingą materialinį ir socialinį statusą? Veikite. Tapkite raštingu verslininku, įgykite nors vieną paklausią profesiją: rinkodaros specialisto, finansininko, vadybininko, buhalterio, projektinių darbų specialisto. Galimybių tapti tarptautinio lygio specialistu yra ir Lietuvoje. Kelią įveiks einantysis.
.
.