Kaip svarbu turėti tikslą!

Tikslas – tai šerdis, kuri išsaugo žmogaus vientisumą ir bet kuriomis aplinkybėmis leidžia jam būti savimi. Galima pasakyti, kad tikslas kuria žmogų, jis jį ir išsaugo. Priešingu atveju bus kaip Luiso Kerolio aprašytoje stebuklų šalyje.
.
Ir staiga [Alisa] krūptelėjo pamačiusi Češyro Katiną, tupintį netoliese ant medžio šakos.
Katinas išvydęs Alisą nusišypsojo…
.
– Ar negalėtum pasakyti, pro kur man iš čia išeiti? – kreipėsi ji į Katiną.
– Visų pirma aš nežinau, kur tu nori išeiti, – tarė Katinas.
– O man vis tiek, kur… – atsakė Alisa.
– Tuomet ar svarbu, kur pasuksi? – paklausė Katinas.
– Svarbu, kad kur nors išeičiau, – dar pridūrė ji.
– O, nebijok, išeisi, – nuramino Katinas, – žinoma, jei paėjėsi kiek reikia.
Alisa suprato, kad nėra ko ginčytis…
.
Češyro katino mintis labai paprasta: prieš imantis kokio nors darbo reikia išsikelti tikslą. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad idėja banali. Iš kito pusės, į Alisą panašūs žmonės neįsivaizduoja, „pro kur jiems iš čia išeiti“.
.
Žmogus retai savarankiškai kelia tikslus, todėl labai svarbu nuolat mokytis. Viena iš mokymosi paskirčių yra perkelti mokinį į vidinį tikslingumą. Kaip tai nutinka? Konkurencija darbo rinkoje priverčia lanksčiai reaguoti į kintančią konjunktūrą ir orientuotis į ateitį. Tik turėdamas tai (naują kompetenciją, naujus įgūdžius, plačią specializaciją) žmogus gauna galimybę laimėti. Praktika pagrįstos programos, kurias siūlo Tarptautinis menedžmento institutas, atveria naujas galimybes įgyti reikšmingą materialinį ir socialinį statusą. Garbingas tikslas!
.
.