Mąstyti ir veikti sistemingai

Būk informuotas 26
.
🔶 Mąstyti ir veikti sistemingai 🔶
.
Šiuolaikiniame pasaulyje reikia mokėti pristatyti idėjas, valdyti oratoriaus meną, pasižymėti geru emociniu intelektu, ieškoti ir atrinkti informaciją. Tačiau mes neturime pamiršti, kad tai visada priedas prie pagrindinių žinių. Sveikas protas ir sisteminis mąstymas suteikia galimybę kurti iš tiesų gerą prekę arba paslaugą. Ugdyti gebėjimą mąstyti sistemingai tampa mokymo programų prioritetu.
.
🔹 Sisteminis mąstymas
.
Tai labai svarbus dalykas. Tai visų posistemių ir disciplinų sąsaja. Apie sisteminį mąstymą aktyviai kalbėti pradėta dar 1960 metais, kai tyrėjai pradėjo tirti sudėtingas sistemas, tarp jų – socialines. Sistemingai mąstantis žmogus suvokia, kad yra skirtingų rūšių grįžtamasis ryšys, kad bet kokia sudėtinga sistema keičiama sunkiai, kad sudėtingą sistemą sudaro daug modelių. Tai savo ruožtu turi apsaugoti nuo supaprastinto požiūrio. Taip pat svarbu atminti, kad bet koks augimas anksčiau ar vėliau baigiasi. Kad augimas būtų pradėtas iš naujo, reikia pašalinti apribojimus (pusiausvyrą suteikiantis grįžtamasis ryšys).
.
Sisteminis mąstymas suteikia galimybę suvokti, kad pokyčiai įgyvendinami sunkiai. Visa tai vyksta ilgai ir tam reikia pakeisti daugelį detalių, mazgų ir procedūrų.
.
Vienas iš TMI absolventų pasakė: „Aš sugaišau daug metų, kad suvokčiau, kas yra sisteminis mąstymas“. Taip, tai tiesa, bet pradėta eiti šiuo keliu buvo studijuojant Lietuvoje pagal MBA programą.
.
Šią programą sudaro vientisas sistemų tipų, sisteminio instrumentarijaus studijavimo metodas ir jo taikymas analizuojant dalykines situacijas, rezultatyvių veiksmų parengimas.
.
Mąstymo gebėjimai ir įgūdžiai svarbūs visiems, nepaisant to, kuo jūs užsiimate.
.
Veikite. Turite galimybę mokytis pagal geriausias programas neišvykdami iš savo šalies.

.
.
Kiti mūsų straipsniai