Mokytis ar …

Būk informuotas 14
.
Mokytis ar …
.
Viena iš pagrindinių švietimo tendencijų – autorinės žmogaus pozicijos formavimas: įgyti įgūdžius mokytis, kelti tikslą, rinktis tinkamas mokymosi programas, formas ir metodikas. Studijuojantieji tampa savo švietimo programos autoriais.
.
Didėja poreikis įgyti įgūdžius: mokėti rasti tinkamą profesiją, reflektuoti, palaikyti sveiką emocinę būseną. Išsilavinimas tampa gilesnis, nei tiesiog profesinių įgūdžių įgijimas. Naudojant technologijas išsilavinimas tampa prieinamas didesniam skaičiui žmonių, praplečia jų galimybes tobulėti ir daryti karjerą. Pavyzdžiui, mokytis kartu atliekant praktiką, mokytis per veiksmą, naudojant projektinį-probleminį, į asmenybę orientuotą metodus.
.
Kaip pasirinkti tinkamą studijų formatą?
.
✅ Pagalvokite, ką jūs norite pakeisti savo gyvenime, karjeroje, aplinkoje.
Kai mes keliame tikslus, mes formuojame pokyčių užklausą. Be to negalima judėti toliau.
.
✅ Išskirstykite užklausą į mokomąsias užduotis, išskirkite, kas yra svarbiausia. Mes negalime įgyti dešimt įgūdžių per mėnesį, reikia išsirinkti kelis „fokusus“ ir tik paskui priderinti tinkamas mokymosi priemones ir formas.
.
✅ Pamąstykite, kokios ateities jūs norite.
Kai žmogus ateityje mato nepageidaujamų padarinių elementus ir suvokia, kad tokia ateitis jam nepatinka, atsiranda vidinė motyvacija. Tai ženklas, kad reikia kažką keisti ir vystyti toliau.
.
✅ Rinkitės mokymosi formas priderindami jas prie konkrečių tikslų: rasti darbą, įgyti statusą arba įgūdį.
Mokymasis panašus į santykius. Jūsų negalima tiesiog išmokyti. Jūs ateinate su savo tikslais į sąlygas, kurias sukūrė kompanija.
.
✅ Norite suprasti, ar tinka jums kursas arba formatas.
Pabandykite pakeisti mokymosi sąlygas: sumažinkite tempą, pakeiskite namų darbus, skirkite daugiau laiko. Jeigu bandėte kelis kartus, bet nieko neišėjo, galima išeiti. Vystymosi proceso metu mes išgyvename įvairias stadijas. Viena iš jų – pasipriešinimas. Ją galima supainioti su netinkamu formatu, todėl svarbu, kad kurso organizatoriui išsakytumėte savo lūkesčius ir sunkumus.
.
✅ Studijų ištekliai turi palaikyti ir padėti įveikti sunkumus.
Jeigu programos organizatoriai nepasirengę jūsų klausyti, susiraskite papildomus kursus, korepetitorių arba pakeiskite formatą.
.
Kiti mūsų straipsniai