Mokytis kartu atliekant praktiką? Taip!

Būk informuotas 19
.
🔹 Mokytis kartu atliekant praktiką? Taip! 🔹
.
Maži vaikai pradinėje mokykloje mėgsta mokytis ir paprastai tai atlieka gerai. Dvejetukininkai ir trejetukininkai – išimtis. Tačiau progimnazijoje ir gimnazijoje gana greitai įvyksta išsisluoksniavimas. Ir visai ne dėl to, kad dalykai tampa gerokai sudėtingesni. Ne. Tiesiog tai, ko moksleiviai mokosi pradinėje mokykloje, – labai praktinės ir pritaikomos žinios. Bet kuris vaikas puikiai supranta, kodėl jam reikia skaityti, kodėl jam reikia skaičiuoti, kodėl jam reikia rašyti, kodėl jis turi žinoti gamtos mokslo pradmenis. O paskui prasideda kvadratinės lygtys. Didžioji dalis suaugusiųjų neatsakys į klausimą, kam jos reikalingos, o vaikas – juo labiau. Ir smegenys pradeda diskontuoti: „Tai beprasmiškos žinios, kurios man kemšamos“.
.
Suaugusiajam neįkiši tai, kas beprasmiška, nenaudinga. Paprastai jie žino, kas, kodėl, o kas jeigu… Ir kyla svarbus klausimas „Kaip?“. Į šį klausimą seniai atsakė Lietuvoje nežinomi mokslininkai Kolbas, Frajus, Pidleris, Memfordas ir kt., o praktiškai įgyvendino Didžiosios Britanijos atvirojo universiteto (AU) komanda. Bendradarbiaudami AU švietimo tinkle ir mes Lietuvoje turime galimybę įsisavinti geriausią švietimo technologiją.
.
Visiems studijuojantiesiems reikalinga nukreipiamoji jėga, suteikianti galimybę suderint darbą, mokslą, socialinius įsipareigojimus su veiksmingu laiko naudojimu.
.
Leiskite ir jūs sau aktyvų malonumą keliauti profesinio tobulėjimo keliu. Galimybių esama.
.

Kiti mūsų straipsniai