Nuo žodžių prie darbų

🔹 Daugelis žmonių siekia tapti unikalaus kvalifikacinio rengimo pagal MBA (Master Business Administration) programą proceso dalyviais. Daugelyje Vakarų verslo mokyklų, kur mokslas kainuoja 20–90 tūkst. eurų, vartotojų netenkina teorijos kursų ir nuvalkiotų hitų rinkinys. Jie siekia tapti į praktiką orientuoto pasirengimo dalyviais. Prie pastarųjų priskiriama ir programa „MBA Start Up“, kurią siūlo Tarptautinis Menedžmento institutas (Lietuva) bendradarbiaudamas su Didžiosios Britanijos atviruoju universitetu ir Vokietijos vadybos ir ekonomikos akademija (AFW).
.
🔹 Vienas iš studijų pagal programą „MBA Start Up“ uždavinių yra išmokyti žmogų išsirinkti jam labiausiai tinkamą instrumentarijų iš daugybės esamų. Pavyzdžiui, drožinėjimų meistras žino, kad yra dešimtys skirtingų frezų, kurias naudojant galima atlikti įvairias operacijas. Tačiau jis dirbdamas naudoja tik tris keturias – būtent tas, kurios geriau už kitas „tinka jo rankai“ ir kurias naudojant galima lengvai, kokybiškai ir greitai gauti reikiamą rezultatą. Kaip jis išsirinko šiuos įrankius? Žinoma, praktiškai išbandęs keliasdešimt skirtingų modifikacijų. Būtent taip yra ir su programos „MBA Start Up“ klausytojais. Į praktiką orientuoto mokymosi metu jiems demonstruojama, kaip veikia verslo mechanizmai, ir suteikiama galimybė juos išbandyti realiomis verslo sąlygomis.
.
🔹 Programos „MBA Start Up“ trukmė –1–1,5 metų. Tai suspausta studijų forma, tačiau ji yra ir rezultatyvesnė. Programos klausytojai iš esmės yra inovatoriai ir pertvarkytojai, kuriems reikalingas ekspresyvus mokymosi stilius. Ir šia prasme – griežti orientyrai.
.
🔹 Orientavimasis į praktiką yra labai tinkamas programai, juk baigę mokymąsi klausytojai turi būti pasirengę vykdyti veržlius verslo pertvarkymus, kurti tarpusavio santykių su partneriais sistemas ir diegti naujas verslo technologijas.
Studijų metu naudojama „trimatė“ švietimo erdvė. Kalba eina apie mokymosi, socialinę ir profesinę erdves. Harmoninga trijų erdvių integracija suteikia absolventams visavertį ir rezultatyvų išsilavinimą.
.
🔹 Trijų erdvių principo plėtimas įgyvendinamas per žygius į realias bendroves. Ypač įdomiai tai vyksta tuo atveju, kai bendrovės veiklos analizė vykdoma viešai, prieš bendrovės vadybininkus.
.
Studijos suteikia galimybę studentams pakeisti pasaulėžiūrą ir mąstymo stereotipus, o kartais ir visiškai pasikeisti.