Profesionalais tampama

Balerinai Majai Pliseckajai priklauso labiausiai cituojamas patarimas dėl lieknėjimo – „reikia mažiau ryti“. Mes siūlome tokią pačią paprastą ir veiksmingą rekomendaciją, susijusią su sėkme – reikia daugiau dirbti.
.
Deja, daugelis asmeninio efektyvumo mokytojų apie tai nerašo. Mūsų kultūra nelabai padeda ugdyti darbštumą, o ši savybė suteikia pranašumą tiems, kas ją išsiugdė. Įtemptas darbas ir nuolat tobulinamas profesionalumas žada žymiai daugiau sėkmės nei vadinamasis įgimtas genialumas (A. Eriksonas ir kt.).
.
Psichologas B. Blumas kruopščiai ištyrė 120 įvairiausių sričių – nuo muzikos iki tapybos – tarptautinių konkursų nugalėtojų vaikystes. Kaip paaiškėjo, apie jokį įgimtą genialumą ten nebuvo nė kalbos – šių žmonių vaikystė nepranašavo garsios sėkmės. Tačiau visi jie intensyviai dirbo, mokėsi pas stiprius mokytojus ir, be to, jautė giminių ir artimųjų palaikymą. Visi turėjome vaikystę ir jeigu ji paleista vėjais, tai kas tuomet?
.
Viskas prarasta? Ne, tai netiesa. Smegenų mokymo išteklius auga ir didžiausias tampa sulaukus 20–25 metų. O smegenų analitinė funkcija būna didžiausia sulaukus 60-ies. Ar galima išugdyti savyje mąstymo analitiškumą ir sistemiškumą, kurių reikia daugelyje veiklos rūšių? Taip, galima! Geriausias to patvirtinimas – studijos pagal Didžiosios Britanijos atvirojo universiteto programą „MBA start up“. Programa prieinama Lietuvoje, lietuvių kalba, suteikia galimybę suderinti darbą ir kitus socialinius įsipareigojimus. Kognityvinių gebėjimų ugdymas užtikrinamas veiksminga švietimo technologija ir darbu – jūsų ir mokytojų. Veikite.
.
.