Projektai – mūsų gyvenimas

Būk informuotas 30
.
🔶 Projektai – mūsų gyvenimas 🔶
.
Projektai supa mus visur. Pavyzdžiui, norite, kad jūsų namo kieme būtų vaikų žaidimų aikštelė. Galvoje gimsta ateities vaizdinys – saugi aikštelė su sūpynėmis, kurioje žaidžia laimingi vaikai. Taigi atsiranda projektas, o aplink jį – žmonės. Kad atsirastų aikštelė, reikia susipažinti su kaimynais, susitarti su paskolų bendrove, pasirinkti rangovą, surinkti pinigus ir pakontroliuoti, kaip bus sumontuoti įrenginiai. Valdydami projektą, jūs esate sistemos viduryje ir turite įtakos jo dalims.
.
Gebėjimas aiškiai matyti problemą ir rasti optimalius sprendimus, įskaitant išteklius ir laiką, tampa būtinybe visų amžių ir profesijų žmonėms.
.
Projektas – tai problema. Projektas prasideda nuo problemos. Problema – tai situacija, kai mūsų lūkesčiai nesutampa su realybe. Mes tikslingai renkamės sprendimą, kurį riboja laikas ir ištekliai, kad gautume unikalų vienkartinį rezultatą. Suplanuoti kelionę, rasti darbą, pastatyti garažą ir nutiesti kelią – visa tai projektai.
.
Kad išlavintume projektinį mąstymą, reikia valdyti įvairaus sudėtingumo projektus. Pereiti nuo paprastų problemų prie sudėtingesnių.
.
Projektinį mąstymą sudaro keturi etapai.
.
🔹 1. Matome problemą.
.
🔹 2. Apgalvojame ateities vaizdinį be problemos.
.
🔹 3. Suvokiame, kokių išteklių prireiks, kad būtų pasiektas šis vaizdinys, ir apskaičiuojame laiką.
.
🔹 4. Planuojame ir veikiame.
.
Projektinis mąstymas panašus į kūrybinį, bet skiriasi gebėjimu matyti ateities vaizdinį ir rasti iki jo kelią. Valdydami projektą, jūs suskaidote problemą dalimis, ieškote tarp jų ryšio ir prieštaravimų, pritaikote tinkamas priemones šiai problemai spręsti.
.
Išsivysčiusiose šalyse verslas ir valstybinės struktūros aktyviai pereina prie projektinio valdymo, kad spręstų problemas, tobulėtų, būtų rezultatyvūs.
Funkcinių ir projektinių struktūrų derinimas užtikrina:
.
🔹 augantį efektyvumą – 1,6…8 kartus;
.
🔹 sumažėjusį valdymo aparatą ≥ 30 %;
.
🔹 augantį personalo profesionalumą, pasitenkinimą, susitelkimą.
.
Vokietijoje projektinis judėjimas plačiai paplito. Kasmet aptariant rezultatus išskiriami geriausi projektai ir organizacijos. Didelį indelį tobulinant projektinių darbų metodologiją, rengiant kvalifikuotus projektinių darbų specialistus įneša Vokietijos ekonomikos ir vadybos akademija (AFW).
.
AFW programos prieinamos ir Lietuvoje, lietuvių kalba. Kvalifikaciją patvirtina Vokietijos dokumentai. Programa ugdo verslui vystyti tinkamų projektų paieškos ir jų įgyvendinimo įgūdžius. O kas gali būti svarbiau nei verslo vystymas? Mokykitės projektuoti, lavinkite kritinį mąstymą, savirefleksiją ir kitus lanksčiuosius įgūdžius.
.
Renkamos mokymo grupės.
.
.
Kiti mūsų straipsniai