Staigus šuolis į priekį

🔹 Staigus šuolis į priekį 🔹
.
Nebūtina išrasti „Teslą“, kad atliktumėte šuolį į priekį. Pakanka patobulinti jau esančius procesus. Atminty iškart iškyla japonų teiginys: „Mes laimime konkurencinę kovą 1 000 kartų nežymiai įkąsdami“. Taip, iš tiesų taip ir yra. Kas žingsnis vykdomos inovacijos sudaro 70 % visų inovacijų.
.
Mažai tikėtina, kad atsiras pramušančių inovacijų (išradimų) be pagalbinių, kurios didžiąja dalimi ir nukreipia judėjimą į priekį. Kad taip būtų, reikalingos darbuotojų, kurie kaip niekas kitas žino, kaip viskas funkcionuoja viduje, idėjos.
.
Tačiau kaip stimuliuoti žmones, kad jie atvirai išsakytų savo inovacinius pasiūlymus ir nebijotų, kad jų neįvertins kaip pridera? Kaip padėti darbuotojams patikėti savimi ir tuo, kad jie iš tiesų gali turėti įtakos įmonės ateičiai?
.
Tam būtina įsisavinti organizacinį (struktūrinį) perėjimą prie personalo projektinės veiklos. Išsivysčiusiose šalyse į personalo kompetencijų standartus įeina būtina sąlyga – gebėjimas, įgūdis įgyvendinti įvairaus sudėtingumo projektus. Puiki projektinio darbo specialistų rengimo priemonė yra Vokietijos ekonomikos ir vadybos akademijos (AFW) programa „Projekto vadyba“, prieinama Lietuvoje lietuvių kalba. Programa, kurią siūlo studijų centras – Tarptautinis menedžmento institutas, suteikia galimybę sistemiškai prieiti prie organizacijų inovacijų. Studijų rezultatas yra ne įsimintinos medžiagos kiekis, o kognityvinių gebėjimų – mokėjimo analizuoti, dirbti su informacija, kritinio mąstymo, problemų sprendimo, kūrybingumo, inovacijų, nuolatinės saviugdos, įsitraukimo į naujus profesinius ratus, naujų kontaktų įgijimo, naujo socialinio kapitalo – ugdymas bet kuriuo amžiaus etapu suteikia galimybę praplėsti savo horizontą, dažnai ir atrasti save.
Kyla klausimas: „Kiek prireikia laiko, kad pradėtų veikti organizaciniai pokyčiai?“. Ekspertų nuomone, „Minimaliai gyvybingai inovacijų sistemai“ įdiegti reikia trijų mėnesių.
.
Veikite! Kelią įveiks einantis!