Verslininkų įrankiai, kurie veikia
Kursas "Verslininkystė"
Kuo unikalus kursas?
Verslininkams tarp gyvenančių žmonių priklauso ypatinga vieta. Akivaizdu, kad norint tapti verslininku, kartu su finansine ir socialine parama būtina turėti specialų išsilavinimą. Lietuvoje tai vienintelis panašios pakraipos kursas.
Kam skirtas kursas?
Visiems, kas siekia dabar arba ateityje tapti savo gyvenimo šeimininku ir daryti tokius darbus, kurie aplinkiniams atneštų kuo daugiau naudos.
Kurso turinys
Studijuoti sėkmingą verslininkystės praktiką – nėra nieko svarbiau ir nėra nieko praktiškiau už gerą teoriją:
- Verslininkystė, inovacija, išradimai
Verslininkystė esmė, pagrindinės charakteristikos, šio proceso dalyvių įgūdžiai ir gebėjimai. Išradimų ir inovacijų sąvokos. Inovacijų realizavimo kanalai, uždaviniai, kuriuos tenka spręsti užsiimant „vidine“ verslininkyste.
- Verslininkystė kaip procesas
Faktoriai, turintys įtakos priimant sprendimą, ar tapti verslininku. „Tipinio“ verslininko savybės, suteikiama galimybė norintiems įvertinti pretendavimo ir galimybių realumą. Verslo proceso stadijos, leidžiančios realizuoti sumanymus sisteminiame lygmenyje.
- Naujų idėjų paieška
Ieškant gyvybingų idėjų siūloma skirti deramą dėmesį tarpininkams ir tiekėjams; aprašomos mąstymo technikos, gebančios sukurti idėjas ir
priimti sprendimus. Čia taip pat nagrinėjama, kaip valdyti kūrybiškumą.
- Verslininkai veikia
Pateikiami pradiniai duomenys apie „pertvarkytą“ lyderiavimą ir tikros verslininkystės pavyzdžiai. Jeigu Jūs nusprendėte tapti verslininku, dabar arba ateityje, būtina veikti pagal tam tikras taisykles ir sudaryti veiksmų planą. Mes siūlome tam tikras rekomendacijas, kurios bus naudingos.
Įgyjamos kompetencijos
- tobulinimo sritys profesionalių įgūdžių ir asmeninių savybių ugdymo dalyje.
- duomenys apie naujovių realizavimo kanalus ir galimas kliūtis šiame kelyje;
- faktoriai, turintys įtakos sprendimui tapti verslininku;
- stipriųjų ir silpnųjų pusių bei ugdymo poreikių paieška;
- sisteminis požiūris į verslo proceso stadijas;
- padedančio ieškoti naujų idėjų ir galimybių mąstymo technikos;
Mokymo procesas
Studijos vyksta naudojant aktyvius mokymo būdus, padedančius gauti išsilavinimą neatsitraukiant nuo pagrindinės veiklos. Mokymo proceso pagrindą sudaro savarankiškas vadovėlio studijavimas ir vienas rašto darbas (TMA), dalyvavimas seminaruose.
Mokymas vyksta interaktyviu režimu, kuomet kiekvienas teorinis fragmentas įtvirtinamas atliekant praktines užduotis ir atsakant į klausimus.
Mokymo proceso sudedamosios dalys:
- Seminarai. Vyksta patogiu studentams laiku. Jų metu naudojami aktyvūs mokymosi metodai.
- Mokomosios priemonės. Specialiai sukurti vadovėliai – darbiniai sąsiuviniai, skirti savarankiškoms studijoms. Atiduodami asmeniniam naudojimui.
- Savarankiški užsiėmimai. Darbas su mokomosiomis medžiagomis vyksta interaktyviu režimu.
- Rašto darbai. Studentams siūloma pritaikyti kurso koncepcijas jų pačių veiklai analizuoti ir tobulinti. Rašto darbą (TMA) vertina ir komentuoja dėstytojas konsultantas.